MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Matematyka jest obecna w naszym codziennym życiu, wykorzystujemy ją wykonując różnego rodzaju czynności w pracy, w domu, na zakupach. Trudno byłoby się bez niej obejść, tym bardziej warto pamiętać o święcie tej „królowej nauk”.

Przedszkolaki ze Skibniewa przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki. 12 III 2021 r. cały dzień wykonywały różne czynności, dzięki którym dowiedziały się, jak ważna w życiu codziennym jest matematyka. Robiły zakupy w przedszkolnym sklepiku, ważyły, mierzyły, odczytywały godziny na zegarze, grały w gry planszowe i wzięły udział w konkursie na „Mistrza dodawania”. Poznały Liczbę Pi podczas mierzenia obwodu koła jego średnicą, układania wzoru na podstawie podanych koordynatów, budowania wieże z kubeczków i uzupełniania trasy dla Ozobota kodami.

Podczas obchodów Dnia Matematyki dzieci rozwijały nie tylko logiczne myślenie, ale także kompetencje miękkie, takie jak: umiejętność pracy zespołowej, zadaniowe podejście do stawianych problemów i kreatywność.

Ten dzień minął im w radosnej i twórczej atmosferze. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa i przyjemna.